
| Number of colours | 5 |
| Material | Piqué knit of 100% OCS certified organic cotton, 180 g/m2 |
| Print area | 90 x 90mm |
| Print position | Left chest |
| Print method | Screenprint |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Brand | Elevate |
| Sizes | XS - 3XL |
| Colours | 5 |
| Min order quantity | 10 |
| Starting price | £6.90 |
| Pack quantity | 50 |
| Quickest lead time (days) | 8 |
| Gender | Male |
| Age Group | Adult |
| Product weight | 250g |
| Colours weight | 180 g/m2 |
| White weight | 180 g/m2 |
| Number of colours | 5 |
| Material | Piqué knit of 100% OCS certified organic cotton, 180 g/m2 |
| Print area | 90 x 90mm |
| Print position | Left chest |
| Print method | Screenprint |
| Eco | Yes |
| Full colour print available | No |
| Brand | Elevate |
| Sizes | XS - 3XL |
| Colours | 5 |
| Min order quantity | 10 |
| Starting price | £6.90 |
| Pack quantity | 50 |
| Quickest lead time (days) | 8 |
| Gender | Male |
| Age Group | Adult |
| Product weight | 250g |
| Colours weight | 180 g/m2 |
| White weight | 180 g/m2 |
