| Number of colours | 3 |
| Material | Aluminium and Bamboo |
| Print area | 160 x 80mm |
| Print position | Front |
| Full colour print available | No |
| Print method | Spot Print |
| Pack quantity | 50 |
| Dimensions | 167 x 66mm diameter |
| Capacity | 400ml |
| Dishwasher proof | No |
| Min order quantity | 25 |
| Quickest lead time (days) | 5 |
| Starting price | £2.94 |
| Number of colours | 3 |
| Material | Aluminium and Bamboo |
| Print area | 160 x 80mm |
| Print position | Front |
| Full colour print available | No |
| Print method | Spot Print |
| Pack quantity | 50 |
| Dimensions | 167 x 66mm diameter |
| Capacity | 400ml |
| Dishwasher proof | No |
| Min order quantity | 25 |
| Quickest lead time (days) | 5 |
| Starting price | £2.94 |
