| Number of colours | 5 |
| Material | Recycled Aluminium |
| Print area | 150 x 90mm |
| Print position | Front |
| Full colour print available | No |
| Print method | Spot Print |
| Pack quantity | 50 |
| Dimensions | 175 x 66mm diameter |
| Capacity | 400ml |
| Dishwasher proof | No |
| Min order quantity | 25 |
| Quickest lead time (days) | 6 |
| Starting price | £2.21 |
| Number of colours | 5 |
| Material | Recycled Aluminium |
| Print area | 150 x 90mm |
| Print position | Front |
| Full colour print available | No |
| Print method | Spot Print |
| Pack quantity | 50 |
| Dimensions | 175 x 66mm diameter |
| Capacity | 400ml |
| Dishwasher proof | No |
| Min order quantity | 25 |
| Quickest lead time (days) | 6 |
| Starting price | £2.21 |
